KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303304

nr 1430 3304

Inge Törner

(1908-1995), Sverige

Oljemålning, "Kråkor i solbelyst tall". Signerad, daterad 1947. Olja på duk, 38x28, yttermått inklusive ram: 50x40 cm

Kondition: skadad ram

Inge Törner, född 1908 söder om Stockholm, död 1995, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 8 november 2021
kl 18:38:39

6/11 18:13:55 1      Vinnande bud

Inge Törner

Läs mer om Inge Törner